Okresní konference v Havlíčkově Brodě

Lidovci na Havlíčkobrodsku obměnili širší vedení. Podpořili také koalici se STAN

Havlíčkův Brod – Lidovce na Havlíčkobrodsku i další dva roky povede místostarosta okresního města Čeněk Jůzl. Místopředsedy byli opět zvoleni světelský starosta Jan Tourek a Jan Málek z Přibyslavi. K výrazné obměně došlo v 19členném okresním výboru. Rozhodla o tom dubnová volební konference, která vyslovila jasnou podporu předvolební koalici KDU-ČSL a STAN.
„Nejsem příznivcem vyhrocených prohlášení a konfliktů, ale spíš vyjednávání. Nemám rád falešné a velkohubé spasitele, ale lidi, kteří ve svém okolí dělají takzvanou drobnou práci politickou. A jak říkal Karel Havlíček: nevěřím na revoluce se zbraní, ale na revoluce v hlavě a v srdci. Chci okresní organizaci přispět i tím, že nově můžu svou zkušenost místostarosty propojit s prací zastupitele kraje,“ uvedl Čeněk Jůzl, který je třetí období místostarostou Havlíčkova Brodu. K hlavním úkolům organizace řadí přípravu na rok 2018, kdy v okrese kromě komunálních proběhnou v části i senátní volby.
Změnou prošel okresní výbor, kde z 19 původních jmen zůstalo 11 a bylo zvoleno osm nových, převážne mladých tváří. Jeho nové složení je následující: Jan Čepl (Přibyslav), Petr Gregor (Chotěboř), Milan Hart (Nová Ves u Světlé), Pavel Jajtner (Přibyslav), Vít Janáček (Krucemburk), Roman Konečný (Golčův Jeníkov), Václav Málek (Ždírec n. D.), Marie Ostatnická (Uhelná Příbram), Ondřej Pavlas (Havlíčkův Brod), Josef Piskač (Rozsochatec), Jaroslav Poborský (Ledeč n. S.), Lukáš Poukar (Světlá n. S.), Josef Řípa (Hostovice), Jaroslav Staněk (Havlíčkův Brod) a Jiří Zrzavý (Krucemburk).
Delegátům se představil i vysočinský poslanec a lídr podzimních sněmovních voleb Vít Kaňkovský. „Tyto volby mohou být zlomové. Od roku 1989 nebyla situace v naší zemi, Evropě i ve světě tak složitá. Přesto věřím, že svůj osud stále z velké části máme ve svých rukou. Nejsem sebeprezentační politik, který bouchá do stolu, ale svou silnou stránku vidím v umění vyjednávat a ve zdravé neústupnosti,“ sdělil Vít Kaňkovský, který také jako ředitel vedl havlíčkobrodskou nemocnici.
Na závěr čtyřicítka delegátů také jednomyslně podpořila předvolební koalici KDU-ČSL a STAN a vyzvala „své“ delegáty vyslané na krajskou konferenci i celostátní sjezd, aby toto stanovisko hájili.